خانه » مقالات وردپرس » انتخاب هاست ایرانی یا خارجی : مقایسه مزایا و معایب :
01 بهمن 1400

انتخاب هاست ایرانی یا خارجی : مقایسه مزایا و معایب :

برای بسیاری از افراد انتخاب هاست ایرانی یا خارجی مشکل است. ما در این مقاله راهکارهایی برای انتخاب درست به شما ارائه می کنیم

مزایا و معایب هاست ایرانی

اولین مزایا از هاست ایران این است که سرعت بسیار بالایی نسبت به هاست خارجی دارد و به خاطر فاصله کمی که بین کاربر و شرکت هاستینگ وجود دارد باعث می‌شود تا سرعت هاست بالا باشد. امنیت بالا دومین مزیت برای استفاده از هاست خارجی به حساب می‌آید.

شرکت‌ها هاستینگ در ایران به هاست‌ها خود دسترسی فیزیکی دارند و همین امر باعث می‌شود تا امنیت هاست با برود. سومین مزیت که باید در نظر گرفت باز شدن سایت در صورت اختلال اینترنت است که باید به آن توجه کرد.

البته همان گونه که هاست ایران مزایایی دارد، معایبی هم دارد که باید در نظر گرفت. برای مثال به خاطر محدودیت‌های نگهداری و پهنای باند قیمت هاست‌های ایران نسبت به هاست خارجی مشابه گران‌تر است.

مزایا و معایب هاست خارجی

البته هاست‌های خارجی هم مزایا و معایب به خود را دارد و شما می‌توانید اگر خواسته باشید از آن استفاده کنید. یکی از مزایا هاست خارجی قیمت ارزان و کارساده با آن است که می‌توان انجام داد.

هاست خارجی نیاز به تجهیزات اضافی و کارمند بیشتری ندارد. یکی دیگر از مزایا استفاده از هاست خارجی امنیت بالا آن است که به شما اجازه می‌دهد به راحتی و با خیال راحت از آن استفاده کنید.

اگر از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده می‌کنید برخی افزونه‌ها هستند که باید حتما از هاست خارج استفاده کنید مانند افزونه ارسال به شبکه‌های اجتماعی. سومین مزایا داشتن پهنای باند بالا و سرعت بی‌نظیر این سرویس است. همانطور که این هاست‌ها مزایایی دارند معایبی هم دارند که یکی از معایب احتمال تحریم است که صورت می‌گیرد.

انتخاب هاست ایرانی یا خارجی برای سایت؟

انتخاب هاست ایرانی یا خارجی

حالا با تمام این توضیحاتی که در بالا داده شد قطعا جواب این سوال را پیدا کرده‌اید. اگر بخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که هاست ایرانی یا هاست خارجی باید بگویم که این جواب به خود شما بستگی دارد که کدام یک برای سایت و شرایط شما مناسب است.

هاست‌های لینوکس، وردپرس، ابری، اختصاصی و… همگی دارای دو پهنای باند ایرانی و خارجی هستند. هر کدام از هاست‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و این شما هستید که باید جواب آخر را بدهید.

جمع‌بندی

در آخر هم این را باید بگویم که سایت شما به هر شکلی که است فروشگاهی، تفریحی، خبری، آموزشی و… باید یک هاستی را انتخاب کنید.

تمامی هاست‌ها دارای دو نوع هاست داخلی و خارجی است که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. هر کدام از هاست‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که باید با توجه به شرایط شما و سایتتان باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

در جواب این سوال که انتخاب هاست ایرانی یا خارجی برای سایت باید خودتان به این سوال پاسخ دهید.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader