خانه » دسته‌بندی نشده » محبوب ترین دامنه های 1401
27 خرداد 1401

محبوب ترین دامنه های 1401

محبوب ترین دامنه های 1401

 

 

به نظر شما محبوب ترین دامنه ها کدام هستند؟ امروز قصد داریم شما را با محبوب ترین و برترین دامنه های وب 1401 آشنا کنیم، اما پیش از این بهتر است مفهوم دامنه را برای کسانی که با این اصطلاح آشنا نیستند، توضیح دهیم.

دامنه وب چیست؟

دامنه وب یک حضور حقیقی در اینترنت است، مانند یک صفحه وب. به طور خاص، یک نام دامنه وب گزینهای است که جایگزین آدرس پروتکل اینترنت (IP) می شود. به عنوان مثال، می توانیم آدرس IP 207.97.195.109 را با نام دامنه ای مانند www.psy.com جایگزین کنیم.

ترجمه از یک آدرس IP به یک نام دامنه از طریق سیستم نام دامنه (DNS) انجام می شود. با استفاده از مثال قبلی ما، می توانید ببینید که به خاطر سپردن نام دامنه بسیار ساده تر از آدرس IP است.

بیایید کمی دقیق تر به نام دامنه خود نگاه کنیم. نام دامنه ما www.psy.com است. «www» یک دامنه سطح سوم است که به مرورگر شما اطلاع میدهد که نام دامنه را در وب جستجو کند. بخش دوم، ”psy” نام منحصر به فرد است و به عنوان نام دامنه سطح دوم در نظر گرفته می شود، و بخش ‘.com‘ نشان دهنده دامنه سطح بالا یا TLD است.

آیا نمی دانید محبوب ترین پسوندهای نام دامنه کدامند؟

انتخاب یک نام دامنه جدید یک تصمیم بسیار مهم برای هر کسب و کاری است. پسوند نام دامنه شما بخش بزرگی از این تصمیم است و می تواند بر هویت برند شما تأثیر بگذارد.

در ادامه این مقاله، پسوندهای برتر نام دامنه را به اشتراک می گذاریم، بنابراین شما می توانید پسوند عالی را برای نام دامنه جدید خود انتخاب کنید.

پسوند نام دامنه مناسب می تواند یافتن وب سایت وردپرس شما را برای افراد آسان تر کند. صدها پسوند نام دامنه مختلف برای انتخاب وجود دارد.

دو نوع اصلی دامنه های سطح بالا وجود دارند که عبارت هستند از

یک) دامنههای سطح بالای عمومی (gTLD) و

دو) دامنههای سطح بالای کد کشور (ccTLDs).

 

دامنه های سطح بالای عمومی (gTLD) رایج ترین نوع پسوند دامنه هستند که به عنوان یک مثال می توان به com. و net. اشاره کرد.

دامنه های سطح بالای کد کشور (ccTLD) معمولاً برای کشورهای خاصی رزرو می شوند، اما همان طور که در زیر میبینید، می توان از آن ها در موارد خاصی استفاده کرد.

فراتر از برترین پسوندهای نام دامنه، صدها پسوند نام دامنه جدید مانند .app، .technology، .guru، و غیره وجود دارد.انتخاب یک پسوند دامنه جدید مانند این ها تأثیر منفی بر سئوی شما نخواهد داشت، اما می تواند بر قابلیت کشف کلی شما تأثیر بگذارد زیرا این پسوندها به اندازه افزونه های معروف مانند .com یا .net محبوب نیستند.

برای اکثر افرادی که به تازگی با یک وبلاگ جدید وردپرس شروع کرده اند، توصیه می کنیم یک پسوند نام دامنه برتر را انتخاب کنید تا بازدیدکنندگان وب سایت شما راحت تر آن را تشخیص دهند.

با توجه به آنچه گفته شد، بیایید نگاهی به پسوندهای نام دامنه برتری که می توانید برای نام دامنه جدید خود انتخاب کنید بیاندازیم.

لیست پسوند نام های دامنه برتر

امروزه صدها پسوند نام دامنه مختلف وجود دارد که همیشه تعداد بیشتری نیز به آن اضافه می شود.‌ مهم است که پسوند نام دامنه ای را انتخاب کنید که هم محبوب باشد و هم با برند شما مطابقت داشته باشد.

 1. پسوند نام دامنه Com

پسوند دامنه .com محبوب ترین TLD موجود است. در ابتدا برای کسب و کارهای سودآور استفاده می شد، اما به محبوب ترین پسوند نام دامنه در جهان تبدیل شده است. بیش از نیمی از وب سایت های موجود در اینترنت از پسوند نام دامنه .com استفاده می کنند. اگر یک نسخه .com از دامنه شما در دسترس است، این باید اولین انتخاب شما باشد.

 1. پسوند نام دامنه Net

دامنه دات نت در ابتدا توسط ISP (ارائه دهندگان خدمات اینترنتی) و خدمات شبکه استفاده می شد. با این حال، به محبوب ترین جایگزین برای پسوند نام دامنه .com تبدیل شده است.

این دامنه یک انتخاب عالی برای شرکت های فناوری / آنلاین است زیرا به شبکه ها، فناوری و سایر مشاغل مبتنی بر وب اشاره دارد. وب سایت های محبوب مانند Behance.net و Sourceforge.net از این پسوند نام دامنه استفاده می کنند.

البته شما همیشه می‌توانید پسوندهای نام دامنه متعددی را خریداری کرده و آنها را به نام دامنه اصلی خود ارسال کنید.

 

 شما میتوانید در مقاله انواع دامنه ها با دامنه ها بیشتر آشنا شوید .

 1. پسوند نام دامنه .org

پسوند نام دامنه .org برای سازمان های غیرانتفاعی ایجاد شد. با این حال، امروزه برای اکثر صاحبان مشاغل در دسترس است.

این یک پسوند استاندارد نام دامنه برای سازمان‌های غیرانتفاعی، احزاب سیاسی، و صاحبان وب‌سایت‌هایی است که می‌خواهند خود را به عنوان منبعی برای اطلاعات قابل اعتماد معرفی کنند.

پسوند دامنه .org با برندهایی مانند Wikipedia، WordPress.org و غیره مرتبط است. همچنین از محبوبیت کمتری نسبت به .com برخوردار است،.

 1. پسوند نام دامنه .co

پسوند دامنه .co پسوند نام دامنه کد کشور (ccTLD) برای کلمبیا است. با این حال، به یک پسوند نام دامنه محبوب برای استارتاپ ها و سایر مشاغل مبتنی بر وب تبدیل شده است.

 

.co TLD یک مخفف رایج برای شرکت ها است، بنابراین به راحتی می توان فهمید که چرا برای استارت آپ های آنلاین محبوب شده است. پسوند نام دامنه .co شبیه پسوند .com است، اما کوتاه‌تر است و می‌توان آن را مد روزتر دانست.

 1. پسوند نام دامنه Edu

پسوند نام دامنه .edu برای موسسات آموزشی و دانشگاه ها است. برای استفاده از این پسوند نام دامنه، باید در یک موسسه آموزشی معتبر فعالیت کنید یا بخشی از آن باشید. ثبت نام دامنه .Edu توسط یک سازمان شخص ثالث به نام EduCause مدیریت می شود تا اعتبارسنجی را تأیید کند.

 1. پسوند نام دامنه Us

پسوند نام دامنه .us نیز بسیار محبوب است. این پسوند نام دامنه فقط توسط شهروندان و نهادهای تجاری مستقر در ایالات متحده آمریکا قابل ثبت است.

این یک انتخاب رایج برای سازمان های غیرانتفاعی مستقر در ایالات متحده، شرکت ها و ساکنان تمام وقت ایالات متحده است. قبلاً فقط در اختیار سازمان های دولتی بود، اما این الزام برداشته شده است.

 1. پسوند نام دامنه Me

.Me یک پسوند نام دامنه کد کشور (ccTLD) برای کشور مونته نگرو است. اما، اغلب برای وب سایت های شخصی یا نمونه کارها استفاده می شود. اگر می خواهید یک نمونه کار ساده یا سایتی با استفاده از نام خود بسازید، پسوند دامنه .me می تواند برای برندسازی خوب باشد.

 1. پسوند نام دامنه Cn

پسوند نام دامنه .cn برای کشور چین است. از آنجایی که چین بیشترین جمعیت جهان را دارد، منطقی است که این پسوند نام دامنه رایج باشد. اگر تجارتی دارید که به منطقه خاصی از جهان مرتبط است نام دامنه سطح بالای کد کشور می تواند مفید باشد.

 1. پسوند نام دامنه De

پسوند نام دامنه .de یک ccTLD برای کشور آلمان است. این پسوند نام دامنه برای مدت طولانی است در سراسر اینترنت رایج شده است. در حال حاضر ثبت نام برای همه در دسترس است، مهم نیست در چه کشوری زندگی می کنید.

 1. در پسوند نام دامنه

پسوند نام دامنه .in ccTLD برای کشور هند است. امروزه این پسوند نام دامنه محبوب تر شده  و برای مشاغلی که به بازار هند خدمات می دهند مناسب است.  هر کسی می تواند این نام دامنه را ثبت کند،  بدون توجه به اینکه در کجای جهان زندگی می کنید. این نام دامنه کوتاه تر است تا بتوان از آن برای برند سازی خلاق نیز استفاده کرد.

ثبت نام دامنه جدید

دو روش مختلف برای دریافت نام دامنه وجود دارد. روشی را انتخاب کنید که بهترین گزینه ها را برای شما به همراه دارد.

 1. یک نام دامنه رایگان با Bluehost دریافت کنید

اگر می خواهید یک وب سایت ایجاد کنید، به میزبانی وب سایت به اضافه یک نام دامنه نیاز دارید. به طور معمول، نام دامنه حدود 14.99 دلار در سال و 7.99 دلار در ماه برای میزبانی هزینه خواهد داشت. وقتی تازه شروع می کنید، این می تواند گران باشد.

 

 1. ثبت دامنه با Domain.com

اگر نمی خواهید فوراً یک وب سایت ایجاد کنید، هنوز هم می توانید یک نام دامنه ثبت کنید و بعداً یک وب سایت بسازید. توصیه می کنیم از Domain.com استفاده کنید. آن ها یکی از بهترین ثبت کنندگان نام دامنه هستند که ویژگی هایی مانند ثبت خصوصی، انتقال آسان، حفاظت از حریم خصوصی WHOIS و موارد دیگر را ارائه می دهند.

هنگامی که دامنه خود را ثبت کردید، باید اقدامات لازم را برای محافظت از آن انجام دهید. سرقت دامنه می تواند برای صاحبان مشاغل کوچک ویرانگر باشد. شما باید اقدامات احتیاطی امنیتی مناسبی مانند استفاده از یک رمز عبور قوی، تنظیم احراز هویت دو مرحله‌ای و در حالت ایده‌آل استفاده از سرویس محافظت از سرقت هویت برای مشاغل کوچک انجام دهید.

 

3. ثبت دامنه در مراجع ایرانی

اگر از حساب های بین الملل استفاده نمیکنید بهتر است از مراجع ایرانی مثل ایران سرور برای خرید دامنه استفاده کنید . شرکت های ارائه دهنده در ایران زیاد هستند ولی ایران سرور بیشترین حق انتخاب را به شما ارائه میدهد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند پسوند نام دامنه مناسب را برای نام دامنه بعدی خود انتخاب کنید.

 

مرجع آموزش رایگان وردپرس آرتی وب

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader