خانه » مقالات وردپرس » برسی سلامت سایت در وردپرس
28 بهمن 1400

برسی سلامت سایت در وردپرس

برسی سلامت سایت در وردپرس و ضرورت آن

برسی سلامت سایت در وردپرس به صاحبان وب سایت ها کمک می کند تا در مورد عملکرد و مسائل امنیتی که ممکن است روی سایت آنها تأثیر بگذارد، توجه داشته باشند. بسیاری از کاربران، از ما درمورد چگونگی استفاده صحیح از ویژگی های سلامت سایت و آنچه می توانند یا نمی توانند انجام دهند پرسیده اند. در این مقاله ما به شما آمورش می دهیم تا به راحتی در بررسی سلامت سایت نمره 100% را کسب کنید و با بالابردن سلامت سایت وردپرس عمکلرد وبسایت خود را بهبود دهید.

امتیاز بررسی سلامت سایت وردپرس چیست؟

نمره بررسی سلامت سایت در وردپرس یک ویژگی در وردپرس است که به دنبال مشکلات رایج عملکرد و امنیت سایت می باشد و بر اساس تست های مختلف نمره بررسی سلامت را به شما می دهد. شما می توانید در پیشخوان وردپرس به قسمت ابزارها » سلامت سایت مراجعه کنید تا نمره سلامتی سایت خود را مشاهده کنید.

 

برسی سلامت سایت در وردپرس

در حال حاضر بیش از 35% سایت های اینترنتی توسط وردپرس راه اندازی شده است. بیشتر افرادی که با وردپرس سایت خود را راه اندازی می کنند افراد مبتدی هستند. ویژگی سلامت سایت مجموعه ای از آزمایشات را انجام می دهد تا ببیند آیا وب سایت آنها با تنظیمات بهینه و جدیدترین نرم افزار سرور کار می کند یا خیر. بنابراین با برسی سلامت سایت در وردپرس می توانید عمکرد سایت خود را بهبود دهید .

چگونه بالابردن سلامت سایت می تواند به شما کمک کند ؟ 

همانطور که در بالا هم ذکر شد ویژگی سلامت سایت وردپرس مجموعه ای از آزمایشات را برای جستجوی مشکلات رایج عملکرد و امنیت در وب سایت وردپرسی انجام می دهد. به عنوان مثال ، آزمایشی است که بررسی می کند، که آیا وب سایت شما آخرین نسخه PHP را اجرا می کند یا خیر . استفاده از نسخه های قدیمی تر PHP سرعت وب سایت شما را کاهش می دهد و همچنین بسیاری از افزونه های محبوب وردپرس را با وب سایت شما ناسازگار می کند.

بالابردن سلامت سایت وردپرس و گرفتن بهترین نمره از آن ، تضمین می کند که وب سایت شما در شرایط بهینه کار می کند. خب بیایید در ادمه به چگونگی گرفتن امتیاز 100% سلامت سایت وردپرس بپردازیم.

1. از یک میزبان وردپرس خوب استفاده کنید

هیچ چیز بیشتر از عملکرد هاست بر سایت شما تأثیر نمی گذارد. انتخاب هاست مناسب تصمیمی است که برای یک وب سایت می گیرید. استفاده از ارائه دهنده میزبانی غیرقابل اعتماد، می تواند از بسیاری جهات روی سایت وردپرس شما تأثیر منفی بگذارد.

بعضی از شرکت های میزبانی تمایل به استفاده از نرم افزارهای قدیمی دارند ، تمام ماژول های PHP را نصب نمی کنند و هیچ راه آسانی برای رفع این مشکلات برای کاربران وجود ندارد. انتخاب یک شرکت میزبانی وردپرس با سابقه اثبات شده ، بستر محکمی را برای ساخت وب سایت شما فراهم می کند. پس در انتخاب شرکت هاستینگ خود بسیار دقت کنید!

2. SSL / HTTPS را در سایت خود نصب کنید

SSL با رمزگذاری انتقال داده از سرور به مرورگرهای کاربر، از وب سایت شما محافظت می کند  و می تواند برای کاربران هم بسیار قابل اعتمادتر باشد. همچنین تاثیرات بسیار زیادی می تواند در سئو سایت داشته باشد. وب سایت هایی که SSL را فعال کرده اند در کنار آدرس سایت خود یک قفل سبز رنگ دارند و آدرس آنها با https شروع می شود. اگر این ویژگی در سایت شما فعال نیست همین الان اقدام کنید. بسیاری از شرکت های هاستینگ گواهی SSL را رایگان به شما ارائه می دهند.

3. وردپرس را به روز نگه دارید

 

بروزرسانی سایت وردپرس

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است که بطور مرتب بروزرسانی می شود. هر نسخه جدید وردپرس ویژگی های جدید، رفع اشکال را به همراه دارد و امنیت وب سایت شما را بهبود می بخشد. بسیاری از مبتدیان می ترسند که بروزرسانی وردپرس، وب سایت آنها را خراب کند. آنها بروزرسانی های وردپرس را نادیده می گیرند و در نتیجه وب سایت های خود را در معرض تهدیدات امنیتی قرار می دهند. پس شما همیشه باید مطمئن شوید که از آخرین نسخه وردپرس استفاده می کنید.

4. افزونه ها و قالب وردپرس را بروزرسانی کنید

 

بروزرسانی سایت وردپرس

درست مانند خود وردپرس ، قالب و افزونه های وردپرس نیز به طور مرتب آپدیت می شوند. شما باید همیشه نسخه های جدید قالب و افزونه های خود را در سایت نصب کنید. افزونه ها و قالب ها برای ارائه ویژگی های جدید ، رفع اشکالات و مشکلات امنیتی، از بروزرسانی ها استفاده می کنند. پس شما به وسیله بروزرسانی باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در برابر هر مسئله امنیتی شناخته شده ای آسیب پذیر نیست.

شما افزونه های رایگان را به راحتی مانند تصویر بالا می توانید بروزرسانی کنید. اما بروزرسانی قالب وردپرس و افزونه وردپرس پریموم به روش های دیگری قابل انجام است. با ادامه ی مقاله ی برسی سلامت سایت در وردپرس همراه ما باشید.

5. از آخرین نسخه MySQL یا MariaDB استفاده کنید

 

برسی سلامت سایت در وردپرس

وردپرس تمام محتوای وب سایت شما را در یک پایگاه داده ذخیره می کند. به طور پیش فرض، وردپرس از نرم افزار مدیریت پایگاه داده مانند MySQL و MariaDB پشتیبانی می کند. با استفاده از آخرین نسخه MySQL یا MariaDB تضمین می شود که وردپرس با خیال راحت می تواند داده های وب سایت شما را ذخیره کند. نسخه قدیمی ممکن است باعث شود وب سایت شما به طور غیر منتظره رفتار کند.

شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما آخرین نسخه پایدار MySQL / Maria را اجرا می کند. با رفتن به قسمت ابزارها » سلامت سایت و سپس زبانه اطلاعات می توانید اطلاعات مربوط به نسخه نرم افزار پایگاه داده خود را پیدا کنید.

برسی به روز بودن سایت

 

اگر وب سایت شما از نسخه قدیمی MySQL یا MariaDB استفاده می کند ، پس باید با ارائه دهنده میزبان وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آن را برای شما بروزرسانی کنند. برای بالابردن سلامت سایت وردپرس هنوز ترفندهای دیگری هم وجود دارد. پس ادامه ی مقاله را ازدست ندهید.

6. از آخرین نسخه PHP استفاده کنید

 

استفاده از آخرین نسخه PHP

این یک زبان سمت سرور است ، به این معنی که در سرور میزبان شما اجرا می شود تا به صورت پویا صفحات وردپرس را تولید کند. استفاده از آخرین نسخه PHP باعث افزایش کارایی وب سایت شما می شود. همچنین سازگاری با ویژگی های جدید افزونه های وردپرس را فراهم می کند که ممکن است به آخرین نسخه PHP برای کار صحیح نیاز داشته باشند.

اگر وب سایت شما از نسخه قدیمی PHP استفاده می کند، باید از ارائه دهنده هاست خود بخواهید تا آن را برای شما بروزرسانی کند. لازم به ذکر است که برخی از شرکت های هاستینگ به شما اجازه می دهند تا در پنل هاست خود نسخه php را تغییر دهید.

7. بروزرسانی های خودکار وردپرس را فعال کنید

 

برسی سلامت سایت در وردپرس

وردپرس با قابلیت داخلی برای بروزرسانی و نصب آخرین نسخه های امنیتی همراه است. این نسخه ها جزئی هستند اما برای امنیت وب سایت شما بسیار مهم هستند. با این حال، دارندگان سایت توانایی روشن کردن بروزرسانی های خودکار وردپرس را دارند. این کار با استفاده از افزونه مدیر بروزرسانی یا اضافه کردن کد در پرونده wp-config.php انجام می شود. اطمینان حاصل کنید که این ویژگی در سایت شما فعال است، تا با بروزرسانی های بموقع سایت شما ایمن باشد.

8- افزونه ها و تم های بلا استفاده وردپرس را حذف کنید

 

حذف افزونه های غیر ضروری برای بالا بردن سلامت سایت

از نظر فنی ، می توانید از هر تعداد افزونه وردپرس در وب سایت خود استفاده کنید تا زمانی که کدگذاری خوبی داشته باشد. می توانید افزونه های غیرفعال را در سایت وردپرس خود نگه دارید، آنها تاثیری در عملکرد یا سرعت وب سایت شما ندارند.

9. Rest API را فعال نگه دارید

 

فعال نگه داشتن Rest API

REST API در وردپرس به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به طور ایمن از درخواست های HTTP برای انجام اقدامات در سایت وردپرس استفاده کنند. بسیاری از دارندگان سایت برای محافظت از وب سایت های خود در برابر حملات ، API REST را غیرفعال می کنند. با این حال ، سلامت سایت آن را توصیه نمی کند زیرا ممکن است شما نیاز به REST API برای استفاده از برنامه های شخص ثالث یا برخی افزونه های وردپرس داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که REST API برای بالابردن سلامت سایت وردپرس شما فعال شده است.

توجه داشته باشید: ما API REST را در سایت های خود غیرفعال می کنیم تا از حملات بی رحمانه جلوگیری شود.

10. مطمئن شوید که ماژول های PHP مورد نیاز نصب شده اند

 

برسی سلامت سایت در وردپرس

در ادامه ی برسی سلامت سایت در ورد پرس php  را برسی کنید. ماژول ها و پسوندهای PHP کتابخانه های دیگری هستند که قابلیت زبان برنامه نویسی PHP را گسترش می دهند. وردپرس توصیه می کند برای عملکرد بهینه چندین ماژول PHP نصب شود. لیستی از برنامه های افزودنی را می توانید در وب سایت وردپرس پیدا کنید. برخی از این برنامه های افزودنی مورد نیاز است و برخی دیگر توصیه می شوند اما لازم نیست.

حال چگونه یک ماژول گمشده را نصب کنید؟

شما باید از ارائه دهندگان میزبان خود بخواهید که این افزونه ها را برای شما نصب کنند. با این حال ، شما هنوز هم نیاز دارید که آنها را در پرونده php.ini پیکربندی کنید که شاید برای مبتدیان سخت باشد.

11. حالت اشکال زدایی در وردپرس را غیرفعال کنید

 

فعال کردن حالت اشکال زدایی در وردپرس

وردپرس با یک حالت اشکال زدایی داخلی ساخته شده است که به شما امکان می دهد تا خطاهای افزونه، قالب و کدهای سفارشی را ببینید. این ویژگی برای استفاده توسط برنامه نویسان یا کاربران پیشرفته در نظر گرفته شده است. بنا به دلایلی شما باید خطای های PHP را در سایت خود غیرفعال کنید.

12. مطمئن شوید که وردپرس می تواند کارهای برنامه ریزی شده را انجام دهد

 

این وظایف از سیستمی به نام cron jobs استفاده می کنند. بعضی اوقات ممکن است محیط میزبانی شما مانع از اجرای آن شود یا شما ممکن است به طور اتفاقی آن را غیرفعال کنید.

کلام آخر

اگر می خواهید به درآمدی در بخش وردپرس برسید ابتدا باید بتوانید یک سایت مناسب را طراحی کنید. اگر دانش کد نویسی ندارید نگران نباشید. ما در مقاله ی آموزش طراحی سایت با وردپرس این کار را برای شما آسان کردیم. بعد از این مرحله باید مراقب سایت خود باشید. آن را به روز نگه دارید. امنیت سایت را حفظ کنید. برسی سلامت سایت در وردپرس این امکان را به شما می دهد که همیشه مراقب سایت خود باشید . اگر مشکلی برای سلامت سایت وردپرس  شما به وجود بیاید با استفاده از این مقاله می توانید به راحتی آن را حل کرده و با بالابردن سلامت سایت خود عملکرد آن را بهبود دهید. . هدف ما کمک برای حل مشکلات وردپرسی شماست.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader