خانه » مقالات وردپرس » انتقال هاست سایت وردپرس از لوکال به هاست اصلی
18 بهمن 1400

انتقال هاست سایت وردپرس از لوکال به هاست اصلی

همه چیز درباره ی انتقال هاست سایت وردپرس از لوکال به اصلی

در مقاله آموزش انتقال هاست سایت وردپرس از لوکال به هاست اصلی به آموزش گام گام این مبحث می پردازیم. در درجه اول می دانیم که خیلی از افراد برای طراحی سایت خود از لوکال هاست استفاده می کنند. لوکال هاست یا میزبانی محلی، فضایی برای آزمون و خطا در اختیار شما قرار می دهد. خیلی از افراد تازه کار در همین فضا تسلط کافی را پیدا می کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی وبمستران و افراد حرفه ای هم از این فضا استفاده میکنند. سرعت زیاد و پهنای باند نامحدود از مزایای استفاده از لوکال هاست است. بسیاری از طراحات سایت نیز برای شخصی سازی و فارسی سازی قالب ها از این فضا استفاده می کنند. در این رابطه می توانید از صفحه ی راهنمای سایت وردپرس هم کمک بگیرید .

 

روشهای انتقال

نحوه انتقال سایت از لوکال هاست به هاست اصلی به دو شکل صورت می گیرد:

  • توسط افزونه Duplicator
  • به صورت دستی

انتقال هاست توسط افزونه Duplicator

استفاده از این افزونه به نسبت روش دستی آسان تر بوده و بیشتر به افراد مبتدی پیشنهاد میشود. در این بخش مرحله به مرحله آموزش نصب و استفاده از این افزونه را با هم بررسی می کنیم.

مرحله اول: نصب Duplicator

در این مرحله ابتدا افزونه Duplicator  را روی وردپرس نصب میکنیم. به Duplicator » Packages بروید. روی دکمه «create new» کلیک کنید.

انتقال هاست سایت وردپرس

مرحله دوم:

سپس روی دکمه next  کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. افزونه Duplicator چند پارامتر را رصد می کند. اگر تمامی این پارامتر ها good بودند روی گزینه build  کلیک کنید.

انتقال هاست سایت

این فرایند مقداری زمان بر است. صبر کنید تا فرایند به طور کامل پیش رود. در اخر روی گزینه one-click download، کلیک کنید. صبر کنید تا به صورت کامل دانلود شود.

افزونه Duplicator

فایل دانلود شده یک نسخه کامل از وبسایت وردپرسی شماست. این نسخه شامل تمامی تصاویر، افزونه ها، تم ها و … است.

مرحله سوم از روش انتقال هاست سایت با افزونه Duplicator :  دیتابیس

در این مرحله از انتقال هاست سایت وردپرس از لوکال به اصلی برای انتقال فایل دانلود شده به هاست اصلی شما نیاز به یک دیتابیس روی هاست خود دارید. بنابراین وارد کنترل پنل خود شوید و یک دیتا بیسMySQL ایجاد کنید. در ادامه ی آموزش انتقال هاست لوکال همراه ما باشید تا یک انتقال بینقص را تجربه کنید.

مانند تصویر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

آموزش انتقال هاست

برای پایگاه داده نامی انتخاب کنید. نام مورد نظرتان را وارد کنید و روی creat databse کلیک کنید.

 

انتقال هاست سایت وردپرس از لوکال به هاست اصلی

مرحله چهارم :

اکنون شما یک پایگاه داده در Cpanel  دارید. حال به بخش UsersmySQL بروید و یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید.

 

انتقال به وسیله ی افزونه

مرحله پنجم :

در این مرحله شما دیتابیس و کاربر را ایجاد کرده اید. تنها کاری که مانده متصل کردن این دو به یکدیگر است. نام کاربر و دیتابیس را انتخاب کنیدو روی گزینه add کلیک کنید.

 

آموزش انتقال هاست سایت وردپرس

تا اینجا دیتابیس شما با موفقیت ایجاد شد. نکته قابل ذکر این است تمامی اطلاعات وارد شده را در جایی ذخیره کنید.

مرحله ششم :

حالا شما باید فایل آرشیو و فایل های نصب کننده را از لوکال به هاست خود آپلود کنید. اول، با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به هاست خود متصل شوید. پس از اتصال، اطمینان حاصل کنید که پوشه root وب سایت شما کاملا خالی است. به طور معمول، پوشه root شما در آدرس home / public_html / folder است. برخی از شرکت های میزبانی هاست به طور خودکار وردپرس را هنگام نام نویسی نصب می کنند. اگر فایل های وردپرس وجود دارد، پس شما باید آنها را حذف کنید. پس از آن، می توانید فایل های بایگانی و نصب کننده را از Duplicator به دایرکتوری root خالی خود آپلود کنید. با ادامه ی مقاله ی آموزش انتقال هاست سایت وردپرس از لوکال به اصلی همراه باشید.

 

آموزش انتقال با افزونه Duplicator

مرحله هفتم :انتقال وردپرس

هنگامی که آپلود فایل ها به پایان رسید ادرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید و وارد صفحه شوید.

http://example.com/installer.php

 

آموزش انتقال هاست

به یاد داشته باشید که در example.com را به نام دامنه خود تغییر دهید.

 

انتقال از لوکال به هاست اصلی

نصب کننده به صورت خودکار شروع به اسکن فایل ها و اعتبار سنجی می کند. شما بعد از تایید مقررات و ظوابط روی گزینه بعدی کلیک کنید. حال شما باید اطلاعات پایگاه داده خود را وارد کنید.

 

افزونه Duplicator

روی گزینه next کلیک  کنید. Duplicator در حال حاضر پشتیبان پایگاه داده وردپرس خود را از بایگانی به دیتابیس جدید خود وارد می کند. بعد از آن از شما می پرسد که آدرس سایت یا مسیر را به روزکند یا نه.

شما نباید هر چیزی را تغییر دهید از آنجا که آن را به طور خودکار URL وب سایت شما را پیدا میکند و مسیر آن را تشخیص می دهد.

انتقال هاست از لوکال به اصلی

افزونه duplicator  کار خود را با موفقیت به اتمام رساند. حال روی گزینه admin login کلیک کنید تا قسمت مدیریت وردپرس را در هاست وارد کنید.

تمام! شما با موفقیت توانستید سایتتان را توسط duplicator  به هاست اصلی انتقال دهید. یک راه دیگر برای انتقال هاست سایت وردپرس شما وجود دارد. این روش انتقال دستی هاست شماست.

آموزش انتقال هاست لوکال به صورت دستی

در این روش گام به گام مراحل انتقال سایت را بررسی می کنیم.

مرحله اول:

در گام اول شما باید وبسایتتان را برون بری کنید. ادرس http: // localhost / phpmyadmin / را در نوار جستجو وارد کرده و وارد صفحه phpmyadmin  شوید. برای برون بری اطلاعات سایت باید روی گزینه export .کلیک کنید

 

انتقال هاست سایت وردپرس به صورت دستی

دو گزینه به شما نمایش داده خواهد شد.

  • Quik: با انتخاب این گزینه تمامی اطلاعات پایگاه داده export خواهد شد.
  • Custom: با انتخاب این گزینه شما میتوانید اطلاعات را تفکیک کرده و سفارشی سازی export کنید.

به طور کلی پیشنهاد ما استفاده از گزینه quik  است.

 

انتقال به صورت دستی

حالا روی گزینه go کلیک کنید.

مرحله دوم:  بارگزاری اطلاعات

بعد از اتمام مرحله ی اول انتقال هاست سایت وردپرس به صورت دستی ، حالا ما باید تمام فایل های وب سایت خود را به هاست منتقل کنیم. برای شروع، سرویس گیرنده FTP خود را باز کنید و به هاست خود متصل شوید. هنگامی که شما به هاست متصل هستید، مطمئن شوید فایلها را در دایرکتوری درست آپلود کرده اید. به عنوان مثال، اگر می خواهید سایت را در yoursite.com میزبانی کنید، باید تمام فایل ها را در دایرکتوری public_html خود آپلود کنید. حالا فایل های وردپرس لوکال خود را انتخاب کنید و آنها را به هاست خود آپلود کنید.

 

آموزش انتقال هاست سایت وردپرس به صورت دستی

مرحله سوم: ایجاد دیتابیس

وارد پیشخوان  cpanel شوید. مانند تصویر روی گزینه mysql database کلیک کنید.

 

انتقال از لوکال به هاست اصلی

حالا یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کنید و روی گزینه creat کلیک کنید.

 

انتقال سایت از لوکال به اصلی

حالا که دیتابیس ایجاد شده شما باید یک کاربر به او معرفی کنید. بعد از اضافه کردن کاربر، cpanel از شما راجب اختیارات کاربر سوال میکند. تمامی گزینه ها را انتخاب کنید سپس روی make changes کلیک کنید.

 

انتقال هاست به صورت دستی

مرحله چهارم: بارگزاری اطلاعات

در این بخش باید اطلاعاتی را که در مراحل قبل دانلود کردیم بارگزاری کنیم. درپیشخوان phpmyadmin  به قسمت دیتابیس رفته و روی گزینه import کلیک کنید.

 

انتقال به صورت دستی

از گزینه chose file گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

مرحله پنجم: url را تغییر دهید.

حال شما باید URL سایت را در دیتابیس خود تغییر دهید. این کار سبب می‌شود یک ارتباط بین لوکال‌هاست و هاست شما ایجاد شود. در phpMyAdmin، جدول wp_options در دیتابیس را نگاه کنید. اگر پیش‌فرض پایگاه داده خود را تغییر دادید، به جای wp_options ممکن است {prefix _options} باشد. با کلیک بر روی دکمه Browse در کنار wp_options یا پیوندی که در نوار کناری مشاهده می‌کنید،یک صفحه جدید با لیستی از فیلدها که شامل اطلاعات دیتابیس شما است، باز میشود.

 

انتقال هاست لوکال به اصلی

در زیر field_name، شما باید مسیر سایت را جستجو کنید. روی نماد ویرایش فیلد کلیک کنید که در ابتدای ردیف در سمت چپ قرار دارد.

 

آموزش انتقال هاست

وقتی روی فیلد ویرایش کلیک می کنید، یک پنجره فیلد ویرایش ظاهر می‌شود. در جعبه ورودی برای گزینه value، شما URL نصب محلی خود را احتمالا چیزی شبیه http:// localhost / test را می‌ببینید. به دقت آدرس سایت جدید خود را در این زمینه وارد کنید، به عنوان مثال:www.example.com

 

انتقال صورت دستی

 

امیدوارم تا اینجا از مقاله ی آموزش انتقال هاست سایت وردپرس راضی بوده باشید. کار انتقال در اینجا تقریبا به پایان میرسد. اما اینجا با خطایی مواجه خواهید شد که برای برطرف کردنش باید دیتابیس را در فایل wp-config.php  وارد کنید. سپس باید به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و به تنظیمات بروید. بدون تغییر هر چیزی به پایین حرکت کنید و روی دکمه Save Changes کلیک کنید. این کار اطمینان حاصل خواهد کرد که URL سایت اصلاح می‌شود . سپس به تنظیمات بروید و روی Save Changes کلیک کنید تا همه لینک‌های پست به درستی کار کند. فقط یک مرحله با انتقال هاست سایت وردپرس خود فاصله دارید.

مرحله اخر:

گاهی اوقات پس از فرایند انتقال هاست سایت وردپرس از لوکال به هاست اصلی با تعدادی عکس و لینک شکسته مواجه میشوید. برای حل این مشکل به سادگی به phpMyAdmin بروید. روی پایگاه داده خود کلیک کنید و سپس در منوی بالا روی SQL کلیک کنید. این کد را وارد کنید، اما فراموش نکنید که آن را با سایت محلی و سایت‌های اصلی خودتان تغییر دهید.


UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, 'localhost/test/', 'www.yourlivesite.com/');

آموزش انتقال دستی

کلام آخر :

سعی کردیم در مقاله آموزش انتقال هاست سایت از لوکال  به هاست اصلی تمامی نکات ضروری را پوشش دهیم. اگر دوست دارید سایت خود را بدون دانستن حتی یک کلمه کدنویسی راه اندازی کنید مقاله دوره ی رایگان طراحی سایت با وردپرس را فراموش نکنید. علاوه بر این می توانید با مقاله ی افزایش امنیت سایت، وبسایت وردپرسی خود را ایمن کنید. اگر سوالی دارید با ما درمیان بگذارید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader